hra Česko otázky a odpovědi

hra Česko otázky a odpovědi

Česko otázky a odpovědi je zábavná hra pro zvídavé Čechy. Mozek se Vám při této hře pěkně zapotí :). Hra je velmi jednoduchá, založena na principu kladení otázek. Celkem je 2400 otázek týkajících se České republiky a jejich obyvatel. Otázky jsou ze šesti oborů- historie, kultura, geografie, příroda-věda-technika, sport a různé. Když správně odpovíte, obdržíte kartičku příslušné barvy. Když už máte všechny, vyrážíte do finále. Najdou se zde lehké, ale i těžké otázky, koncipované tak, aby vždy tvořily průřez jednotlivých oborů. Jen otázky u sportu mi moc nevyhovují. Skoro každá druhá otázka se ptá na skóre či rok nějakého utkání.

Během hry si užijete spoustu legrace, navíc se dozvíte plno zajímavých věcí a prohloubíte si vaše vědomosti. Hru je lepší hrát s většími dětmi.

hra Česko Junior

hra Česko Junior

Pro děti je vhodnější hra Česko Junior, která je odnoží hry Česko otázky a odpovědi. Princip hry je úplně stejný. Jen zde už není šest okruhů, ale pouze čtyři témata: lidé a společnost, kultura, příroda, geografie a různé. Za správnou odpověď, obdržíte kartičku s příslušné barvy, v okamžiku, kdy máte koekci všech čtyř barev, vyrážíte ke středu do finále. Svými otázkami je přizpůsobena pro mladší hráče, ale naopak dospělí se u ní mohou pěkně zapotit. Najdou se zde otázky typu: Jakým cirkusu vystupoval Kocour Mikeš, nebo jak se jmenuje tříhlavý pes z knížek o populárním čarodějnickém učni.

hra Evropa otázky a odpovědi

hra Evropa otázky a odpovědi

Dalším pokračování úspěšné hry Česko otázky a odpovědi je hra Evropa otázky a odpovědi. U hry si rozšíříte obzory i o problematiku mimo hranice naší republiky. Hra je stejně koncipována. Zase v ní je šest okruhů. Historie, kultura, geografie, příroda-věda-technika, sport a různé. Pro představu pár otázek, které ve hře najdete. Který portugalský mořeplavec se stal indickým místokrálem? Jak se jmenuje nejznámější anglický renesanční spisovatel a dramatik, který napsal hry Večer tříkrálový, Jak se vám líbí? Nebo Zkrocení zlé ženy? Botnický záliv, část Baltského moře, leží mezi dvěma státy. Kterými? Uveďte alespoň jeden evropský stát, jehož vlajka je čistě modro-bílá?

rozšíření Česko Evropa

rozšíření Česko Evropa

Česko otázky a odpovědi a Evropa otázky a odpovědi mají společné rozšíření Česko/Evropa rozšíření. Jsou to rozšiřující sady otázek. Rozšíření je určeno hráčům, kteří znají už základní hry. Otázky stačí jednoduše přidat do hry a můžete zase pokračovat v prohlubování vašich vědomostí. Rozšíření se dá hrát i jako jednoduchý kvíz. Například, kdo během dvou minut odpoví dobře na nejvíc otázek, vyhrává. Můžete si vzájemně nebo i sami prozkoumat svoje znalosti.

hra Česko sport

hra Česko sport

Jste velcí fanoušci sportu? Tak Vás určitě potěší hra Česko sport. 600 otázek rozdělených do šesti tematických celků. Fotbal, hokej, atletika, ostatní sporty,     sportovní pravidla a různé. Hru lze hrát samostatně, ale také jako rozšíření k základní verzi hry Česko. Je i vhodná na cesty. Stačí vzít karty, vyrazit a hrát už ji můžete kdekoliv 🙂 Tak stejně i Česko na cesty, hra která rozšířuje základní verzi. 600 nových otázek ze šesti okruhů. I tuto hru můžete hrát samostatně a výborně se hodí na cesty, protože je malá a dobře skladná.

hra Česko na cesty

hra Česko na cesty

Pokud by Vás omrzelo Česko nebo Evropa můžete si zahrát Svět otázky a odpovědi, také vědomostní hra, která je stejně koncipovaná, se stejnými pravidly jak základní verze Česko otázky a odpovědi. Najdete zde 2400 otázek týkajících se planety Země a jejích obyvatel. Otázky jsou rozděleny do 6 okruhů podle jednotlivých kontinentů: Evropa, Asie, Afrika, Severní a Jižní Amerika, Austrálie a Oceánie a kategorie Napříč kontinenty.

V každém ze šesti okruhů se vyskytují otázky z těchto oborů: historie, kultura, příroda/věda/technika, geografie, sport a různé.  Dozvíte se mnoho zajímavých informací z celého světa. Anebo si můžete rozšířit vědomosti ve hře Český film otázky a odpovědi, u této hry budete mít přílěžitost se poniřit do světa úspěšných filmů, pohádek a seriálů a zavzpomínejte si na známé filmové postavy a hlášky. Hra obsahuje 1800 zajímavých otázek týkajícího se českého filmu a 300 úkolů na párty variantu hry. Jak v základní verzi, tak i tady je šest okruhů- film do roku 1989, film po roce 1989, tvůrci a herci, večerníčky a pohádky, filmové hlášky a různé. Najdete zde otázky typu- Ve kterém filmu řekl Oldřich Nový „Zavřete oči, odcházím.“? Který český herec je známý častým obsazováním do role vodníků? Čím je poháněno auto ve sci-fi hororu Upír z Feratu? Další výhodou hry je, že se skvěle hodí na párty. Pravidla obsahují i párty variantu hry, kde se plní zábavné úkoly :D.

Hra Svět otázky a odpovědi

Hra Svět otázky a odpovědi

Hra Český film otázky a odpovědi

Hra Český film otázky a odpovědi

Pojďtě si procvičit svou mysl zábavnou formou!

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: