Čokoládové fondue PradoFondue, čteno fondü, je tradiční sýrový pokrm, který se servíruje ve speciální nádobě postavené na hořáku uprostřed stolu. Na vidličky poté napichujete čerstvé pečivo, namáčíte je do tekutého sýra a jednoduše si pochutnáváte.

Sýrová tradice

Traduje se, že fondue pochází ze savojských alp , kde tamější pastýři jako první začali sýr nad ohněm rozpouštět. Druhá teorie přisuzuje objevitelskou roli mnichům, kteří nesměli o půstu jíst pevné pokrmy, proto sýr tavili. Ať už jej objevil kdokoliv, Švýcarsko prohlásilo fondue za národní pokrm a Vy z něj můžete udělat vítaného společníka na Vašich večírcích a posezení s přáteli.

Jak připravit fondue?

Receptů na přípravu fondue je nepřeberné množství. Říká se, že nejlepší kuchař jste Vy a Vaše chuťové buňky, vždy však dodržujte následující postup:

  1. Vyberte zralý sýr s vysokým obsahem tuku, nakrájejte jej na kostičky (nestrouhejte, předejdete tak tvorbě hrudek) a vložte do nádoby na fondue s ostatními přísadami (např. víno, mouka, koření,…).
  2. Na sporáku sýr za stálého míchání rozpusťte a až začne bublat, přemístěte nádobu s fondue na stolní vařič.
  3. Bílé pečivo nakrájejte na kostičky tak, aby na každé byla kůrka, do které se vidlička pevněji zapíchne (nejvhodnější jsou bagety, ale je možné použít i jiné druhy pečiva).
  4. Pečivo napichujte na vidličku, namáčejte ve fondue a přitom si užívejte příjemný večer.

Variace na téma fondue

Tradiční sýrové fondue není jedinou možností, jak ozvláštnit Váš stůl. Můžete například zkusit čokoládové fondue, kdy v rozpuštěné čokoládě namáčíte čerstvé ovoce – tento recept je výborný například na dětské oslavy narozenin. Pro náročnější labužníky připravte tzv. Burgundské masové fondue, kde si Vaši hosté v oleji vlastnoručně osmaží každé své sousto. Racionálním fondue potěšíte příznivce štíhlé linie. Jedná se o zeleninové fondue připravované ve vývaru.

Fondue sadyČokoládové fondue Lotos

Na trhu najdete mnoho typů fondue sad, jejich společnou výbavu tvoří nádoba k přípravě pokrmu (tzv. canelon), vařič a vidličky. Při výběru fondue sady musíte mít rozmyšleno, jaký typ fondue budete nejčastěji připravovat.

Pro přípravu sýrového a čokoládového fondue se používá keramická nádoba a stačí Vám vařiče s nižším výkonem, tedy svíčkový nebo lihový. Racionální fondue je vhodnější připravovat v nerezové nádobě a fondue burgundské v litinové. Tyto typy fondue vyžadují vyšší výkon vařičů (elektrický nebo plynový).

Fondue-sady.cz

V našem e-shopu najdete fondue sady, které budou vyhovovat všem Vašim labužnickým choutkám. Podívejte se!

Fondue má každému co nabídnout a z jednoduché večeře udělá společenskou událost, na kterou budou všichni Vaši blízcí dlouho vzpomínat s úsměvem na rtech. Stačí málo: pořídit si fondue sadu a uvolnit uzdy své fantazii.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: