Porcelánová jídelní souprava

Když se řekne „porcelánová souprava“, zní to vznešeně. V důsledku je to sice jen několik talířů a pár hrnků, ale právě tyto detaily dodají vaší sváteční kuchyni punc dokonalosti. Zkuste servírovat na papírových talířích a pít z plechových hrníčků, teprve potom zjistíte, jak důležitou roli ve Vašem stolování má kvalitní porcelánová jídelní souprava.

Tři vejce do porcelánu

Na trhu najdete mnoho alternativ porcelánových jídelních souprav, ale zejména u nás v České republice, kde má porcelán dlouholetou tradici, stále tíhneme k „porcelánové klasice“. Neznamená to sice, že by každý druhý Čech měl doma jídelní soupravu z růžového porcelánu, tato doba už je za námi, ale téměř dvousetletá linie porcelánových jídelních souprav se stále vine českými kuchyněmi. Schválně se podívejte, kolik kusů porcelánového nádobí se skrývá u Vás doma?

Patří porcelán do moderní kuchyně?

Souprava jídelní porcelánová

Moderní domácnost je místem pro indukční varné desky, novodobé technologie, rovné linie a designérské detaily. Je zde ještě místo pro klasický český cibulák, porcelánovou jídelní soupravu s tradičním cibulovým vzorem? Samozřejmě! Právě ten detail, kterým dotvoříte jedinečnost Vaší kuchyně, se skrývá v porcelánové jídelní soupravě. Můžete vybírat z nepřeberného množství jídelních souprav s nekonečnou variací vzorů, nebo volit čistě bíle porcelánové jídelní soupravy, které však zaujmou svými dokonalými křivkami. Výběr je jen na Vás!

TIP: Pozor u souprav, které mají zlatý nebo platinový vzor – nejsou vhodné pro používání v myčkách nádobí a mikrovlnných troubách!

Jak a kde vybírat?

U výběru vhodné porcelánové soupravy je potřeba myslet na to, kdo z ní bude jíst. Porcelánové jídelní soupravy jsou často vybírány jako svatební dary. Co však se soupravou, když má uprostřed talíře velkého jelena a Vy zrovna nejste zapálení myslivci? Různí se také velikosti nabízených jídelních souprav. V českém prostředí se obvykle vyráběly 25dílné jídelní soupravy (6 talířů mělkých, 6 talířů hlubokých, 6 talířů dezertních, 1 mísa na polévku – terina, 2 mísy kompotové, 1 ovál, 1 mísa kulatá mělká, 1 omáčník, 1 slánka), dnes však seženete soupravy 3dílné, 18dílné, 30dílné či 55dílné. Velikost jídelní soupravy je jen na Vás a počtu Vašich strávníků.

S výběrem jídelní soupravy právě pro Vaši kuchyni můžete začít u nás v obchodě Moderni-domacnost.cz!

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: