rozbalená hra Jungle speed

rozbalená hra jungle speed

Akční, rychlá, svižná nenáročná hra pro libovolný počet hráčů. Procvičíte si u ní svůj postřeh a rychlost. Lehčí varianta od hry Jungle Jam. Jungle speed byl vymyšlený kmenem Abulu někdy před 3000 lety. Kmen Abulu tuto hru hrával s listy eukalyptu, jelikož ale listy vypadaly stejně, většinou tato hra končila krvavou bitkou, ale nebojte se, hra v dnešní podobě krvavou bitkou neskončí, spíše naopak se u ní pořádně zasmějete.
Hra Jungle speed je dynamičtější, když se hraje ve větším počtu osob, takže se náramně hodí, když jedete s partou nebo s oddílem někam na chatu, stanovat. Stejně však se u ní dobře zabavíte, i když ji budete hrát doma ve třech.

Stručný popis hry:

Postavíte doprostřed stolu totem, dobře zamícháte všechny karty a rozdáte hráčům tak, aby všichni měli stejný počet. Položíte svůj balíček
karet symboly dolů před sebe na stůl. Karty otáčíte popořadě a sledujete karty ostatních soupeřů, má-li někdo stejný znak jak vy,
bojujete o kolík. Kdo ho rychleji vezme, je vítěz a dává poraženému soupeřovi své vyložené karty, který jí i se svojí hromádkou dá dospodu balíčku karet v ruce. Pokud se splete a vezmete totem, přestože jste se souboje vůbec neměli zúčastnit, musíte si vzít odkládací hromádky všech svých spoluhráčů a případně i karty ze středu stolu. Vyhrává ten, kdo jako první odloží všechny své karty.
Aby hra byla zpestřená, a celou dobu jste nehráli jen na stejný symbol. Ve hře jsou ještě speciální karty, které hru dělají zábavnější. Jsou to tyto karty. Karty s barevnými šipkami vyvolávající souboj, který se týká všech hráčů, kteří mají před sebou karty se symboly stejné barvy. Karty se šipkami směřujícími ven, jsou matoucí karty na zblbnutí hráčů, aby vzali totem a tudíž, pak všechny vyložené karty od spoluhráčů. Karty se šipkami směřujícími dovnitř. Pokud některý hráč odkryje tuto kartu, snažíte se všichni získat totem. Vítěz je tedy ten, kdo byl nejrychlejší, nebo kdo má ruku na totemu nejníže. Vítěz kola položí svou odkládací hromádku doprostřed stolu a začíná další kolo.
Vítězí ten hráč, který se zbaví všech svých karet.

  1. Petra says:

    Dobrý den, je to skvělá hra, kterou jsem dostala včera na Vánoce. Ale nikde se nemůžu dočíst v jakém případě se dávají karty do banku? protože když na začátku všechny karty rozdám tak které karty se pak dávají pod totem? Dděkuji za odpověď.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: