desková hra, společenská hra, ekonomická hra

Monopoly

Nejoblíbenější hra na světě je z dlouhodobého hlediska hra Monopoly. Hra byla vytvořena v roce 1935. Do roku 1974 bylo na světě prodáno přes 80 000 000 kusů této hry. Společnost Parker Brothers, která je výrobcem této hry ročně tiskne $18,500,000,000,000 (181/4 trillion dollars) monopolních peněz. Toto množství je větší, než reálné množství vytisklích peněz na světě.

Hru vytvořil Charles Darrowl, který byl v té době nezaměstnaný vynálezce. Ulice ve hře pojmenoval podle ulic v Atlantic City a New Jersey, kde trávil dovolené. Popularita hry nabyla za poměrně krátký čas globálních rozměrů a po světě se v této hře začaly organizovat turnaje. Každoročně se pořádá světový turnaj ve hře Monopoly, ze kterého si vítěz odnese cenu Charlese Darrowla.

Rekord nejdéle hrané hry Monopoly byl vytvořen čtyřmi hráči, kteří ji hráli celých 264 hodin v období od 26.12.1974 do 5.1. 1975 .

desková hra, společenská hra

Monopoly - elektronické bankovnictví

Monopoly se hrají již 75 let a za tuto dobu vzniklo několik jejich podob:

Monopoly – World Edition

Monopoly – Bank

Monopoly – City

Monopoly – New York

Monopoly – Bláznivé bankovky

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: