Čemu říkám zázrak? To je jako když můžete vařit ještě rychleji, ještě bezpečněji a s ještě menší spotřebou. Tohle všechno nová technologie indukční desky slibuje. Výměna vařiče ale nestačí, na indukční desku je totiž potřeba i to správné indukční nádobí, které je vodivé a dobře na plotýnce reaguje.

Jak ta indukce vlastně funguje?

Indukční deskaProces indukčního vaření probíhá mezi indukční měděnou cívkou a dnem nádoby. Elektromagnetické střídavé pole rozkmitá molekuly kovu ve feromagnetickém dnu hrnce a to se zahřívá. Od něj se pak zahřívá připravovaný pokrm. Indukční vaření bývá někdy označováno za vaření „studené“. Samotná deska totiž teplo nevydává, teplo vzniká pouze při kontaktu s nádobím. Tato vlastnost Vám poskytuje nepřehlédnutelnou výhodu – plotýnka se automaticky vypne při sejmutí varné nádoby, nemusíte ji manuálně vypínat.
Bezpečnost indukčního vaření podtrhuje fakt, že se varná deska ochladí do 10 minut od odstranění hrnce. To je výrazně rychlejší než u vaření na plynovém nebo elektrickém sporáku.
Indukční vaření Vám ušetří nejen čas, který strávíte u plotny, ale také množství spotřebované energie. Voda se na indukční desce ohřeje 2x rychleji a s 30-60% úsporou energie oproti ostatním typům sporáku.

Jak poznáte dobré indukční nádobí?

BG-8646 Hrnec White Knight 6,9 L

V první řadě indukční nádobí poznáte podle symbolu cívky nebo slovního označení „Induction“, případně „IN“, které by mělo být uvedeno na obalu již od výrobce. Pokud chcete vědět, jestli jsou i hrnce, které již máte doma, vhodné na indukci, zkuste jednoduchý test.  Přiložte magnet na dno hrnce: pokud se udrží, můžete nádobí na indukční vaření použít. Aby nádobí dobře reagovalo a rovnoměrně rozvádělo teplo, je také potřeba, aby bylo dno zcela rovné. Přesto se však doporučuje používat specializované nádobí, které lépe a rovnoměrně roznáší teplo. U klasických hrnců se také indukčním vařením snižuje životnost.

Plánujete pořízení nového nádobí?

Indukční hrnce jsou vyrobeny z hliníku, nerezové oceli či smaltu a musí mít feromagnetické dno, tedy dno obsahující železo. Nelze tedy vařit ve skle či keramice. Každý z používaných materiálů má také jiné vodivé vlastnosti, proto je vhodné při výběru indukčního nádobí zvažovat i použitý materiál – je pro Vás rozhodující rychlost přípravy jídla nebo designové provedení hrnce?
Indukční nádobí je vhodné vybírat také podle velikosti, i přesto, že se varná zóna indukční desky automaticky přizpůsobuje velikosti hrnce. Rozměry uváděné výrobci znázorňují průměr hrnce, indukční dno však bývá zpravidla o 1 cm menší.

! Dbejte na to, že indukční nádobí musí mít průměr dna alespoň 7 centimetrů, jinak by jej deska nemusela rozeznat.

Indukční nádobí je speciálně určené pro rychlé a efektivní vaření a samo o sobě je velice lehké. Chcete-li vařit rychleji, bezpečněji, s menší spotřebou elektrické energie a hlavně zdravě, vyberte si z naší nabídky indukčního nádobí. Věříme, že zde najdete tu pravou sadu nádobí pro Vaši kuchyni.


Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: