Všední jednoduché nástroje, které nám pomáhají kultivovat zvyky v oblasti stolování: lžíce, vidlička a nůž. Naše stolování je díky nim hygieničtější, společenštější a jednodušší. Samozřejmě se někdy rádi odkláníme zpět ke kořenům a upřednostníme samotné ruce (třeba u pizzy), ale představte si, že byste měli po každém obědě a večeři zcela umaštěné ruce.

 

Srovnání, čím dnes lidé jedí

Nástroj stolování Kolik lidí jej používá? Kde?
Klasický příbor Cca 0,9 miliardy Západní svět: Evropa, Amerika, atd.
Asijské jídelní hůlky Cca 1,3 miliardy Čína, Japonsko, Thajsko, Korea, Vietnam
Ruce Cca 4,6 miliardy Např. Turecko (tradice), Afrika (chudoba)

 

Jak vybrat příbor?

 

  • Tvar: měl by padnout do ruky a dobře sloužit svému účelu (lžíce by neměla být příliš plochá).
  • Zdobení: takové, aby ničemu nepřekáželo, pro slavnostnější příležitosti může být postříbřený.
  • Materiál: nerezová ocel je nenáročná na údržbu, může být kombinace s plastem či dřevem.
  • Existují příbory pro děti, které nejsou ostré, jsou tvarované na dětskou ruku a mohou být antialergenní.

Vždy platí zlaté pravidlo: raději kvalitnější než aby vám zůstávala kovová pachuť v ústech nebo se vám zlomil nůž v ruce (nebo lžička roztekla v kávě, že).

 

Historie příboru

Lžíce

U zrodu stolování ve starověku byla pouze dřevěná lžíce. Ta se do dnešní doby moc nezměnila, jen se oděla do jiného materiálu a trochu zkrásněla. Ono také není moc co vymýšlet, jelikož nám bohatě stačí její základní funkce. (I když některé designově nedomyšlené lžíce tuto základní funkci postrádají, mohl by někdo namítnout. Takové u nás naštěstí nenajdete.)

 

Nůž

Pak přišel porcovací nůž kvůli potřebě krájet maso a chleba. Dnešní zaoblený, ne příliš ostrý jídelní nůž se zavedl teprve v 18. století. Zvláštní je, že ze všech dostupných kovů si tenkrát jako materiál zvolili stříbro (nejspíše kvůli znaku bohatství), tím pádem byly dost těžké a než člověk dojedl, měl bicepsy jako Arnold.

 

 

Hiostorický příbor

Historický příbor

Vidlička

Známý původ vidličky se datuje někdy do 11. století. Ale tehdy to byla spíše výstřednost na pokraji náboženské tolerance, jelikož připomínala ďáblovy vidle nebo zbraň. Nebojte, dnes už vás za její užívání nikdo na hranici nepošle. Od 17. století se začala používat běžněji v bohatších vrstvách společnosti a protože chudí rádi napodobují bohaté, rozšířila se i dál.

 

Základní příbor

Dnešní základní příbor je tvořen vidličkou, nožem, lžící a dezertní lžičkou. Kdybychom ale chtěli vyjmenovat všechny typy příborů a pomůcek, bolela by nás ústa: dranžírovací příbor (vidle a nůž na porcování masa přímo na stole před zákazníkem), kávová lžíce, masová vidlička, rybí nůž, překládací příbor (na manipulaci s jídlem při např. nakládaní na talíř), kleštičky…

Dobrou chuť a příjemné stolování s dobře zvoleným příborem!

 

 

Ukázka moderního příboru

Dnešní příbor

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: