V jednom bezejmenném městečku na Divokém západě se schyluje ke střetu. Šerif stojí proti přesile banditů skrývajících se mezi dřevěnými boudami města. Najdou se mezi obyvateli pomocníci, kteří ho podpoří při prosazování spravedlnosti, nebo zvítězí odpadlík, který pomůže na krchov všem a stane se novým šerifem?

V této hře se můžete stát některou z těchto postav a nosit alespoň na chvíli jedno ze slavných jmen Divokého západu: Bart Cassidy, Jesse Jones, Black Jack, Calamity Janet, Kit Carlson, ap.

Bang! je karetní hra určená 4-7 hráčům. Každý hráč má trochu jiný cíl, který je určen na začátku vylosovanou postavou. Vyhraje, pokud ho dosáhne:
Šerif (Sceriffo): musí zabít všechny zločince a renegáda.
Banditi (Fuorilegge): musí zabít šerifa dříve než on jeho.
Pomocníci (Vice): pomáhají šerifovi a vyhrají, jen vyhraje-li on.
Odpadlík (Rinnegato): chce se stát novým šerifem, musí zabít šerifa jako posledního a zůstat jako poslední hráč ve hře.

Na začátku hry je znám pouze šerif, ostatní zůstávají skryti. Úkolem hráčů je mimo jiné i rozeznat totožnosti protihráčů, aby věděli s kým se mohou spojit a na koho útočit.

Karty

Střelba se provádí pomocí karty Bang. Ze svého malého koltu však dostřelíte leda na své sousedy po pravice a po levici (a to nesmí vlastnit Mustanga). Pro delší dostřel je třeba získat speciální karty či lepší zbraň. Kulce se můžete vyhnout pomocí karty Vedle. Pokud ji nemáte, nebo nějakou jinou speciální kartu, přicházíte o jeden z životů. Ve hře je samozřejmě možnost si životy doplnit.

Bang! se nejlépe hraje ve větším počtu hráčů, hra je velice chytlavá a dá se hrát i několikrát za sebou.  Hra je plná zvratů, blafování, přesvědčování a ukecávání, prostě příjemná hra pro partičku, ale i rodinu na večer.  Při téhle hře se rozhodně nudit nebudete, v podstatě v ní neexistují hluchá místa, stále se něco děje.

Ke hře je již k dostání i rozšiřující balíčky, které k základní hře přidává dvě nové rozšíření: Fistful a Město duchů. Hra vás tedy jen tak neomrzí.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: