Černé historky je dokonalá hra pro milovníky detektivek, záhad a tajuplných příběhů.  Hra obsahuje 50 kartiček se záhadným příběhem pro dva a více hráčů.

Hra je založena na principu známé dětské hry, ve které si jeden v duchu vybere slovo a ostatní ho musí uhádnout, přičemž se mohou ptát poúze na otázky typu ano – ne. Úplně stejně funguje tato hra. Jeden hráč (vypravěč) má v ruce kartičku a zná celý příběh. Dalším hráčům však řekne jen jeho určitou část a hráči pak vypravěči pokládají otázky, na které jim může odpovědět pouze ano/ne.

Černé historky - herní karta

Černé historky - herní karta

Jak vidíte pravidla jsou opravdu jednoduchá. Záleží jen na samotných hráčích, jak jim rozpletení celého příběhu bude dlouho trvat. Některé rozlousknete za pár minut, jiné vám dají zabrat. Důležitým pravidlem při řešení je nevzdávat se! Na skutečný příběh se dá přijít vždycky a vyprávěč může poskytovat různé nápovědy, pokud se otázky hráčů vzdálí skutečnému příběhu.

Přitažlivost hry spočívá v postupném odhalování záhady, kterou nikdo z hráčů nezná. Slabost hry spočívá v omezeném počtu kartiček.  Kdo už jednou příběh rozluští, buď musí hrát příště jiný, nebo se stát vypravěčem.  Hra má pro svou oblibu již několik pokračování:

Sada černých historek

Sada černých historek

Černé historky 2, Černé historky 3, Černé historky 4, Černé historky – skutečné příběhy, Bílé historky.

Každé rozšíření obsahuje 50 nových kartiček s tajemným příběhem.

Hra byla vytvořena tak, aby se dala hrát kdekoliv: ve vlaku, v autě, na párty, na koupališti,..Balení hry je celkem malé, všude se pohodlně vejde a kartičky jsou vytvořeny z kvalitního materiálu, takže se jen tak neohnou. Hra je tedy snadno přenosná.

Na hře, především s dětmi, je třeba ocenit i to, že rozvíjí logické myšlení. Hráči dostávají rychlou zpětnou vazbu, zda jejich otázky byly správně položené a nakolik posouvají odhalování příběhu kupředu. Učí se tak zcela přirozeně a zábavnou formou.

Příjemnou zábavu a hodně štěstí při řešení záhad 🙂

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: