Herní materiál

 

Obal hry Cyclades

Obal hry Cyclades

Nejdřív jsem se bál, že herní figurky budou udělány z nekvalitního materiálu, protože na fotkách nevypadají nic moc. Ale v reálu jsou naprosto v pořádku a do detailu propracovány. Herní deska vypadá fantasticky. Grafika je opravdu úžasná. Jediná nevýhoda je ta, že se deska trochu ohýbá. Takže pokud typicky hrajete ve 4-5 hráčích, vždy ji budete mít jedním směrem zoohlou. Pokud hrajete ve 2-3 hráčích, deska trochu vypadá, jako by chtěla vybuchnout.

Hra

Hra vás na poprvé může oklamat. Všechno vypadá tak jednoduše…nějací bohové se zdají zbyteční, ale věřte mi…když se radujete že máte boha Arese…a máte 6 vojáků na dobývání…a pak jen koukáte, jak někdo vezme na konci hry bohyni Athénu, koupí 2 fylozofi a univerzitu, čímž vyhraje celou hru… zjistíte, že Ares není všechno a že všechny figurky jsou užitečné.

Nicméně, hraní téhle hry je skvělé a hra samotná je velice propracovaná. Výměna bohů a pořadí v němž hrajete se může zdát otravná, ale udržuje hru zajímavou a každé kolo máte nové možnosti. Koncept objevování se monster v nevídaném okamžiku udržuje strach z neznámého ve vašem podvědomí. Doba hraní jsou cca 2 hodiny, ale je to dobře strávený čas.

Celkově si myslím, že hra Cyclades je úžasná. Obsahuje aspekty tvorby civilizace a mystické rpg prvky. V jiných recenzích si lidé stěžují, že bojování je příliš krátké, ale já věřím, že to je záměr autora hry. Aby se všechno rychle hýbalo a nezačala nás hra nudit.

 

cyclades-planek

Herní deska hry Cyclades

Rodinná hra?

Ve hře je mnoho místa pro konfrontace, takže opatrně. Pokud však nejste hádavé typy, je hra vhodná pro celou rodinu.

Hru hodnotím 9/10. Když nic jiného, všem doporučuji si ji alespoň jednou zahrát. Každému, s kým jsem zatím hrál se hra líbila.

 

Cyclades

Herní plán hry Cyclades

Přeju příjemné hraní.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: