Obal hry Halali

Obal hry Halali

Halali je oddechová hra, u které zažijete hodně zábavy a jen tak Vás neomrzí. Nadchne nejen malé ale i dospělé. Je to strategická hra s určitým podílem náhody. Je určena pro dva hráče.
Na začátku hry se hráči domluví, za co každý bude hrát, jestli za lidi nebo za zvířata. Hráč, který hraje za zvířata, ovládá zvířata modré barvy a to lišky a medvědy. Hráč hrající za lidi ovládá hnědé kartičky s myslivci a dřevorubci. Ve hře jsou ještě neutrální kartičky v zelené barvě, které představují kachny, bažanty a stromy.
Plán hry je klasického čtvercového tvaru.

Na plán položíme zamíchané kartičky lícem dolů. Prostřední políčko na herním plánu zůstane prázdné, aby bylo možné na začátku hry provést pohyb kartičky, a tím aby se hra mohla rozjet. Hráči střídavě odkrývají jednotlivé kartičky. Hráč má na výběr ze dvou akcí, které za své kolo může udělat, a to buď otočit doposud neotočenou kartičku, anebo posunout některou již otočenou kartičku. Po otočení poslední neotočené karty mají hráči přesně deset tahů, čili každý hráč má pět tahů, aby z hracího plánu stáhli co nejvíce svých karet. Přičemž různé postavy mají k tomuto účelu různé možnosti:

rozložená hra Halali
rozložená hra Halali
  • Dřevorubec může pouze kácet stromy.
  • Myslivec zabíjí všechna zvířata („medvědy, lišky, bažanty, kachny), ale může střílet pouze ve směru hlavně své pušky (proto je nutné otáčet kartičky jediným pohybem, aniž by se měnil jejich směr). Rovněž při pohybu myslivce nelze kartičkou otáčet kolem osy, měnit její směr. Myslivec střílí přes všechna volná pole ve směru hlavně pušky.
  • Medvěd chytá myslivce a dřevorubce.
  • Liška loví bažanty a kachny.

Kartička, která útočí, se přesune na místo kartičky ulovené. Ulovenou kartičku si útočící hráč vyloží obrázkem před sebe. Na konci hry každý spočítá svůj zisk.
Medvěd je za 10 bodů, liška, lovec a dřevorubec za 5 bodů, kachna, strom za 2 body. Kdo má nejvíce bodů vyhrál, takže cílem hry je ulovit nepřítele a neutrální kartičky. 🙂

Kartičky z hry Halali

Kartičky z hry Halali

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: