Cíl hry

Cílem hry Kuba je získat co nejvíce výherních bodů do konce šestého (posledního) kola. Hrajete s akčními kartami, které vám umožní vykonávat různé činnosti. Před sebou máte různá políčka se zdroji surovin, ale můžete na ně postavit i budovy, které koupíte během hry. Můžete kupovat, prodávat, vyrábět a převážet různé produkty a zdroje surovin, aby jste získali peníze a výherní body.Kuba - herní plán

Kuba – herní plán

 

Caylus + Puerto Rico =?

Často se říká, že je hra Kuba kombinací známých her Caylus a Puerto Rica. Já osobně s tím nesouhlasím. Ačkoliv obsahuje prvky z obou her, celá hra se během hraní stává naprosto unikátní.

 

Pravidelní hráči vs. Občasní hráči

Pro občasné hráče bych tuto hru nedoporučil. Sice se celkem lehce naučí pravidla, která nejsou těžká, ale za nedlouho se nejspíš začnou nudit díky delším pauzám mezi jednotlivými tahy. Pravidelní hráči jsou zvyklí během volného času plánovat další tahy a jsou připraveni hrát, když mají hrát, nepravidelní hráči většinou jen čekají na svůj tah.

 

Hra mezi 2 hráči

Tato hra je stále zábavná i  v počtu pouhých dvou hráčů. Ale pokud víte, že nikdy nebudete hrát ve více hráčích, hru si nekupujte.

 

Kuba - figurky

Kuba - figurky

Shrnutí

Kuba je skvělá hra. Design hry je úžasný. Jediný zápor je dlouhá hrací doba 1,5 – 2 hodiny, která je zaviněna nutností dobře promyslet Váš tah. Takže netrpělivý lidé nebo lidé bez strategického myšlení si ji asi moc neužijí.

Kuba - herní plán

Kuba - herní plán

Hra se dá hrát ve 2 – 5 hráčích. Obsahuje hodně činností a možností kombinací, takže při každé nové hře se dá vymyslet nová strategie.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: