Nejoblíbenější hry jsou často založeny na principu jednoduchosti a originálnosti. Tento princip dodržuje i hra Ubongo. Jejím základem je hlavolam – složit dané dílky různých tvarů do předepsaného geometrického tvaru.

Představte si, že jste se vypravili do Afriky, abyste pátrali po diamantech a sbírali je. Každý hráč dostane hrací kartu a 12 barevných dílků. Jeden z hráčů hodí kostkou a otočí přesýpací hodiny. Symbol na kostce určuje, které dílky se smějí používat. Nyní se každý hráč pokouší co nejrychleji vyplnit prázdná pole své karty určenými dílky. Ten nejrychlejší zvolá: „Ubongo!“ a může pohnout svoji figurkou na herním plánu a vzít si dva drahokamy. Dokud běží čas, ostatní hráči stále hrají. Vítězem je ten, kdo má na konci hry nejvíce drahokamů jedné barvy. A to není vždy ten nejrychlejší!

Ubongo, Ukázka karty, desková hra

Ve většině her je dobré být vždy nejrychlejší, nicméně v této hře rychlost není rozhodující faktor. Rozhodujícím faktorem je taktika a rychlost je pouze pomocný prvek.  Je třeba sledovat i soupeře. Když jim vezmete v pravou chvíli ty správné kameny rovnou před nosem, můžete rozhodnout o vítězi v jinak vyrovnané hře.

 

Pravidla Ubonga jsou jednoduchá, dají se velice rychle pochopit, což ze hry Ubongo dělá výbornou hru, kterou si můžou zahrát i děti. Jedna hra trvá cca půl hodiny v jakémkoliv počtu hráčů. Může se tedy hrát několik partií za sebou.

Hra nabízí velké množství karet a kombinací jak je složit, což zaručuje dlouhou hratelnost a zájem o hru. Jistou výhodu mají lidé s prostorovou představivostí, nicméně po častějším hraní je tato výhoda zkušenými hráči smazána.

Ubongo

Ubongo

 

Hra je velmi pěkně zpracovaná. Grafika je příjemná a přehledná. Drahokamy jsou sice „plastové“, ale navozují dojem barevných kamínků celkem dokonale. S herním materiálem je radost hrát.

Ubongo extrem

Speciálně pro dva hráče je určena hra Ubongo – Duel. Vyšla také cestovní verze, kterou si můžete zahrát také jako solitér. Je rovněž jednodušší a vhodnější i pro mladší děti.

Přeji dobré hraní 🙂

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: