obal hry Ztracená města

obal hry Ztracená města

Hra pro dva hráče od 10 let. Hráči vytyčují svými kartami objevitelské cesty do odlehlých, tajemných koutů země. Kdo rád riskuje, může i sázet na úspěch svých expedicí. Vyhrává ten, kdo získal po třech kolech nejvíce slávy. Pravidla hry jsou velmi jednoduchá, ale Ztracená města mají skrytou přitažlivost, která není patrná na první pohled.
Hra obsahuje šedesát karet v pěti různých barvách, které představují různé expedice -Himaláje, deštný prales, vyprahlé pouště, kraje činných sopek a podmořský svět. Kdo opravdu rád riskuje, může ještě sázet na úspěch svých expedicí. Každá barva, představující jednu expedici, má 12 karet, v každé barvě je 9 karet čísel (2 až 10) a tři karty sázky. Ve hře se vykládají karty v posloupnostech od 2 do 10, přičemž můžete kteroukoliv kartu vynechat, ale jestliže již položíte vyšší kartu, tak později již kartu menší hodnoty založit nemůžete. Vypadá to velice jednoduše, ale pozor, abyste získali body, musíte mít minimálně dvacet bodů, což je cena za expedici, jinak jdete do minusových bodů.
Aby hra byla ještě zajímavější, jsou tu sázky, které můžete zahrát jen před vyložením první bodové karty expedice. Za každou kartu získáváte na konci hry násobek bodů – za dvě dvojnásobek, tři trojnásobek a čtyři čtyřnásobek. Jenže tyto násobky platí, i pokud budete mít za expedici záporné body. Jde opravdu o svižnou rychlou hru, kterou si ráda zahraju. Jedna patrie trvá tak 15-30 minut. Osobně můžu všem jen doporučit.

rozložená hra Ztracená města

rozložená hra Ztracená města

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: