Obal hry Viva il Re!

Obal hry Viva il Re!

Svižná blafovací oddechová hra z prostředí intrik v královském paláci. Hra je velmi jednoduchá, pravidla snadno a rychle pochopí děti i dospělí, kteří deskovky skoro vůbec nehrají. Je nenáročná, je zde velmi málo možností pro nějakou strategii či taktiku. Viva il Re !se skvěle hodí na párty, anebo jako rozehřívací hra před složitější hrou (Arkhamem, Caylusem atd.) O co vlastně ve hře jde? Jste v době bezvládí. Královským palácem bloudí skupina šlechticů. Postupující vzhůru královským palácem až do nejvyššího patra, kde je trůnní sál. Každý ze šlechticů se snaží být zvolen za krále či královnu. Ovšem kdo neuspěje, je nemilosrdně popraven a vypadává ze hry. Ukažte, že jste nejlepšími intrikány a že právě Vámi podporovaní šlechtici se v palácové hierarchii dostanou nejvýše. Pouze jeden může být králem, ale i další členové Vaší družiny se počítají!
Hra probíhá celkem ve třech stejných kolech, ve kterých se volí z různých šlechticů král. Aby se ale mohl šlechtic o post krále ucházet, musí vystoupat na herním plánu, který představuje šestipatrový palác, až do vrchního patra s královským trůnem a všichni hráči musí jeho kandidaturu podpořit.
Na začátku všech tří kol hry si vytáhnete kartu s 6 různými jmény šlechticů. Tato jména uchováte až do konce kola v tajnosti, aby Vaši soupeři nevěděli, kdo je Váš šlechtic a nemohli Vám škodit. Ještě dostanete hlasovací karty NE a ANO. Na začátku hry postupně stavíte jednotlivé šlechtice do různých pater paláce. V každém patře mohu vždy stát maximálně 4. Zbytek postav se přemístí do přízemí a šplhání šlechticů směrem k trůnu může začít.
Šlechtici se mohou pohybovat vždy pouze o 1 patro vzhůru, pokud je tam pro ně místo. V tazích se postupně střídáte. Jakmile některá figurka vystoupá až do šestého patra na královský stolec, nastává hlasování.
Tajně vyberete hlasovací kartu ANO nebo NE a na pokyn je všichni naráz odkryjete. Jestliže je alespoň jedna karta NE, figurka se králem nestává a ze hry mizí. Všichni, kteří hlasovali NE, tuto kartu odloží, takže za hrací kolo máte pouze omezený počet možností hlasovat proti. Kartu ANO si vezmete zpět a můžete ji použít, kolikrát chcete.
Pokud všichni hlasujete ANO, je postava prohlášena za krále a kolo končí. Po vyhlášení krále se počítají body. Čím  výš máte šlechtice, tím více bodů získáváte.
Hra se hraje na tři kola a výsledky se každému hráči sčítají. Bodovací tabulka je umístěna okolo hrací desky.
Ke hře existují také dvě neoficiálně oficiální rozšíření Hajzlík (The Toilet) a The Imperal Emissary,  ale oficiálně nevyšly.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: