Obal hry Švábí salát

Obal hry Švábí salát

Jedete s přáteli na chatu a nevíte jakou hru vzít. Vezměte s sebou hru Švábí salát. Jedná se o bleskurychlou karetní hru. Je to párty postřehová hra pro dva a více hráčů. Hra, která se hodí pro krátké pobavení, rozptýlení. I když se musíte u hry trochu soustředit, stejně u ní zažijete plno srandy. Ve hře nehledejte žádnou strategii, ale ani zde není náhoda. Všechno záleží jen na vás. A jak se hra hraje :). Zamíchají se všechny karty a rozdají se rovným dílem mezi hráče. Na karty se nikdo nepodívá a ani nedívá během hry. Hráči se střídají ve vykládání karet. Vykládají se lícem nahoru, a když hráč kartu vyloží, musí ihned říct pravdu nebo lež. Hráč musí mluvit vždy pravdu, jen je několik výjimek, kdy lže a to: pokud  zelenina na jeho kartě je stejná, jako na poslední zahrané kartě, hráč musí lhát. Pokud zelenina na jeho kartě je stejná s posledním řečeným názvem zeleniny, hráč musí lhát.
Položí-li doprostřed jednu ze zákazových karet, musí vždy zvolat „Šváb“ .
Souhlasí-li druh zeleniny na jeho kartě se zeleninou na platné zákazové kartě, musí hráč lhát.
Pokud se spletete, zadrhnete, řeknete hm, ehm atd., musíte si vzít všechny odehrané karty a přidat si je do svého balíčku. Vyhrává ten, který se zbaví nejrychleji všech svých karet.
Přeji příjemnou zábavu:)

karty z hry Švábí salát

karty z hry Švábí salát

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: