Ticket to ride

Ticket to ride je strategická hra, ve které hráči staví co nejrozsáhlejší železniční trať mezi největšími městy Evropy či Ameriky. Hra byla zvolena hrou roku v letech 2004 a 2006 a již podle názvu je jasné, že si ji vychutnají především milovníci vláčků a železnic. Principem hry je propojit určená města železniční tratí. Hráči vymýšlí vlastní trať a zároveň kazí plány protihráčů.

 desková hra, společenská hra

Ticket to ride: Evropa

 

Na začátku hry dostane každý hráč 3 herní karty. Na každé kartě jsou 2 města, která má hráč za úkol propojit. Každá trať je bodově hodnocena. Čím delší trať postavíte, tím větší množství bodů získáte, ovšem delší tratě jsou samozřejmě i riskantnější.

Dále každý hráč dostane 4 vlakové karty, které jsou rozděleny podle barev tratí na plánku hry. Tyto karty Vám umožňují stavět vlaky na trať.

Ve Vašem tahu můžete :

  1. vzít další dvě vlakové karty,
  2. hrát karty z ruky a postavit tak vlaky na trať,
  3. vzít tři nové herní karty a nechat si alespoň jednu z nich.

Takto hra pokračuje dokud jednomu z hráčů nezbývají méně jak 3 vlakové karty. Zbytek hráčů pak hraje ještě jedno kolo, než je hra oficiálně

Ticket to ride – America

ukončena a začnou se počítat body. Zvláštností hry je fakt, že kromě plusových bodů můžete získat i mínusové. Mínusové získáte pokud jste nepropojili všechna určená města.

Jedná se o výbornou, svižnou, rodinnou hru, která má krásné grafické spracování. Nově bylo vydáno rozšíření s názvem: Ticket to ride: Marklín – které se zaměřuje na mapu Německa a zároveň byla vydána adaptace hry do karetní verze s názvem Ticket to ride: The card game.

Všem tuto hru vřele doporučuji  🙂

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please insert the signs in the image: